Hamarosan még intelligensebb város lesz Kecskemétből

Elérte legmagasabb pontját Kecskemét legújabb ipari innovációs központja, az IQ Kecskemét Ipari Innovációs Központ. A barnamezős beruházás alapkőletételére idén májusban került sor, az év vége előtt pedig is be is fejeződhet az építkezés.
Az IQ Kecskemét Ipari Innovációs Központ egy olyan nyílt, szellemi és technológiai műhely, amelyet a régió innovációs tevékenységének elősegítése érdekében uniós forrás segítségével hoznak létre. A beruházás várhatóan még idén megvalósul, és már első évében 26 új munkahelyet teremt. Az Ipari Innovációs Központ bokrétáját Gaál József, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere, valamint a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Lénárt Szabolcs, a kedvezményezett IQ Kecskemét Ipari Kutató Kft. ügyvezetője és Kondorosi Péter, a kivitelező KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. projektigazgatója közösen tűzték fel szerda délután.
Az IQ Kecskemét Ipari Innovációs Központ egy olyan szellemi- és innovációs műhely (techshop és technológiai tér), amely illeszkedve a kecskeméti kiemelt járműipari térség kutatás-fejlesztési elképzeléseihez, valamint az építészet mint kreatív iparágban rejlő lehetőségekhez, a felsőfokú gyakorlati képzést támogatni képes, ipari és hálózati kutatásoknak helyet adó bázist hoz létre. A központ tevékenységével egy ötlet megszületésétől egészen a piacra vitelig képes támogatni az innovációs beruházásokat. A beruházás környezete is jelképezi a központ céljait, hiszen üzleti, oktatási és technológiai környezetben épül, a tervek szerint hamarosan egyetemmé alakuló Kecskeméti Főiskola, a Four Points by Sheraton Kecskemét Hotel és Konferenciaközpont, valamint a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. által határolt területen.
A projekt több, egymáshoz szervesen kapcsolódó projektelemből épül fel. A kialakításra kerülő épületegyüttes új egysége az innovációs központ szellemi feladatainak, oktatási és szolgáltató egységeinek ad helyet. A gyártástechnológiai és információ-technológiai beszerzésekhez kapcsolódóan, meglévő épület átalakításával a technológia telepítéséhez elengedhetetlen infrastrukturális feltételek kerülnek kialakításra. Az épületegyüttes ezen, második egysége az innovációs műhely techshop- és technológiai terének ad otthont a beszerzésre kerülő technológiai eszközökkel, tervező és modellező szoftverekkel, illetve a működtetéshez szükséges hardver eszközökkel és egyéb kiegészítő berendezésekkel együtt.
A 2,155 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével egy közel 7480 négyzetméter területű ipari innovációs-technológiai infrastruktúrafejlesztés valósul meg. A háromszintes ingatlan felhúzását magában foglaló beruházás összköltsége 3,078 milliárd forint.

Loading...